Še nekaj vprašanj glede okraševanja tort

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

22. feb 2008 8:40

balu, rožice in "dodatke" se na tičino prilepi kar z vodo. Lahko pa tudi z masleno kremo. Jaz imam kar navadni čopič (za tempera barvice). Pomočim ga v vodo, malo pomažem okrasek in ga prilimam na torto Je pa res kar je povedal ežoj. Morate probat s tičino delat. Ne da se opisat vsega. Meni "nikoli" ne ratajo robovi. Če pa že (pri kakšni nepravilni obliki), s škarjami odrežem tičino, tako da se lepo spoji. Je pa treba malo potrplenja, ... Katka koliko časa ti je stala tičina na nuteli? Če to res funkcjonira, potem bo to odlično. Ampak če pomislim.... nutela je itak sama maščoba , tako da res nebi smelo biti problema. Pri nas pa imamo enega ljubitelja tičine (jo moramo imeti skrito na najvišji omari), pa tudi take, ki jo s koščka tortice olupijo (tudi jaz osebno) . Vsi se pa strinjajo/mo, da so te tičinaste torte res ful ful lepe. E.

SRNA  

član od: 18.2.2008

sporočila: 37

22. feb 2008 8:52

Pozdravljene. Lepo, da delite z nami "neizkušenimi" vaša mnenja. Me pa še enkrat zanima, ali je tičino masa iz Ramsa resnično tako dobra za oblikovati kot iz Vrhnike? Svojemu dragemu pripravljam presenečenje, torto HARMONIKO in zbiram malo ideje.Rada bi jo vsaj delno oblekla s tičino maso in me zanima, ali se da Ramsova prav tako lepo oblikovati?? Pa še nekaj, ali se dajo ti modelčki za oblikovanje rožic, listkov...naročiti tudi kje preko interneta? Ali mogoče kje v Koroški regiji obstaja kakšna dobro založena trgovina s temi izdelki? Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore. SRNA

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. feb 2008 9:07

Seveda nutello lahko pogreješ, saj tudi čokoladni obliv topel polivaš po torti. Meni se je lepo mazala, dodala pa sem ji zelo malo masla in za 20 sekund v MV. Torto sem delala zaradi pomanjkanja časa v soboto, bila je pa za torek - toliko časa je stala v hladilniku in se ni nič stopilo, pa tudi okus je bil super. Tako, da me zdaj nič več ne skrbi zaradi tega, da torta morda ne bo dobra čez nekaj dni. Mislim pa, da je za vso tičino maso v Sloveniji isti dobavitelj. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 22. feb 2008 09:08:53

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

22. feb 2008 9:08

Čao, no, tudi jaz priznam, da mi tičino masa in maslena krema pod njo niso všeč, zato jo "olupim", pa tudi večino ljudi tista barvasta "plastika" na torti odbija. Pa tudi to je res, da ljudje mislijo, da če je torta lepa, potem že ni dobra.... no, vsekakor upam, da jih prepričamo, da se to ne izključuje, ker moje obdobje smetanovih tort (ki so meni osebno tudi dosti bolj dobre, sploh tiste debele plasti smetane na vrhu...) je mimo. Sedaj bodo vse oblečene v tičino. Pa naj jo lupijo dol.... Ta vikend se bo zgodil moj drugi poskus home made tičine.... Lep pozdravček, S.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

22. feb 2008 9:19

Kolko ste povedale porabite po kilco tičine za torto. Glede na cene tičino mase pride za eno torto to 6-10€. A ni pol škoda to dol lupit? Začetnica

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

22. feb 2008 9:42

Meni je tičina dobra in jo skoz pojem. Z njo sem sicer delala šele 2x, mi je bila drugič bolj všeč, ker sem zelo na tenko zvalala. Tudi prvič, ko je bilo bolj na debelo so jo vsi pojedli.

Vedno sem spodaj namazala z maslom+ sladkorjem, torej masleno kremo, naredila sem jo pa tko na uč, čim tanjše je namazano, bolj je potem okusna torta.

Zanima pa me, če torto premažem s čokoladno glazuro ali z nutello in če čez dam tičino v beli barvi ali potem kaj skoz preploza?

katti

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

22. feb 2008 9:47

No, eni smo bolj gorenjske sorte.... pa jo porabimo bistveno manj. Jaz sem naredila že 11 tort (precej velike), pa imam še vedno v kantici zalogo tičine. Ta vikend moram porabit kar se da veliko ostankov pobarvane tičine (bo bolj cirkuška varjanta) E.

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

22. feb 2008 10:43

po čem pa ima tičina sploh okus? Enkrat sem jo probala doma narest in se mi je topila pa še okus mi ni bil dober (sem delala po receptu, ki vsebuje mleko v prahu). Zdaj pa raje naredim tisto maso iz penic marshmallow. Ta je pa malo bolj trda in jo je treba večkrat v mikrovalovko dajat da se zmehča. Je pa zelo sladka in dobra za pojest, ima pač okus po penicah. petika

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

22. feb 2008 10:56

O petika, si prva, ki jo poznam, da je delala iz penic. Potem se splača? Tičina pa ima zame zelo osladen okus, v bistvu nič definiranega, pač sladkor, preveč sladkorja :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti